Lansmana özel, tüm ürünlerde çok özel indirimler sizi bekliyor

İyonizer nedir? nasıl çalışır?

İyonizer Nedir?

İyonizer nedir diye merak ettiğinizde karşınıza birkaç çeşit iyonizer çıkacaktır. Bizler bu yazımızda uzmanlığımız gereği su iyonizeri/su iyonlaştırıcısı üzerinde duracağız. Günümüzde iyonizer teknolojisi ile içme suyu daha sağlıklı, vücuda daha faydalı hale getirilmektedir.

İyonizer cihazının gerçekleştirdiği su iyonizasyonu / su elektrolizi işlemi, suda bulunan oksijen ve hidrojeni ayıran bir alkali ve asidik mineral konsantrasyonu üretme yöntemidir. Üretilen alkali su, tüketim için antioksidan ve elektronca zengin bir ortam sunarken, asidik su, harici kullanım için antibakteriyel ve temizleyici görevi gören oksitleyici su sağlar. Böylece suyun yapısı moleküler düzeyde değişerek antioksidan bakımından zengin su haline gelir.

İyonizer cihazın oluşturduğu alkali suyun savunucuları, alkali su tüketiminin çeşitli sağlık yararlarından söz etmektedir. Henüz hayvanlar üzerinde tespit edilen bazı yararlar kanıtlanmış olmakla birlikte, araştırılmaya devam etmekte olan bir konudur.

İyonizer Nasıl Çalışır?

İyonizer oldukça basit işlemlere sahiptir; çalışma adımlarını maddeledikten sonra bu adımları detayları ile açıklayacağız.

  • Su, tat ve koku, kozmetik ve sağlık yararı gibi farklı amaçlar için filtrelenir.
  • Su, iyonlaştırıcı tarafından ikiye bölünür.
  • Ortaya çıkan sular ya alkali iyonize su ya da asidik oksitlenmiş su olacaktır.

Adım 1: Arıtmak istediğimiz su, dahili su filtresinden geçer:

Musluktan gelen su, doğrudan iyonizer arkasındaki giriş borusuna gider. Su, içeri girdikten sonra yerleşik su filtresinden geçer. İyonizer mümkün olduğunda çok kirleticiyi ortadan kaldıracaktır ama asıl amacı suyun saflığı değildir; iyonizerin tam verimli olması için suda bazı safsızlıkların kalması normaldir.

Adım 2: Su, elektroliz sürecine girer:

Su daha sonra iyonizerdeki “plakaların” üzerinden geçer. Plakalar iyonizerin en akıllı parçalarıdır. Su, içinden geçen çok özel bir düşük voltajlı elektrik akımına sahip bu bölüme girdiğinde, içindeki çözünür minerallerin, ağır metallerin ve diğer safsızlıkların ya pozitif bir ‘kutup’ ya da bir negatif ‘kutup’ tarafından çekilmesine neden olacaktır.

Adım 3: Alkali ve asidik su, suyu negatif iyonlara ve pozitif iyonlara ayıran elektrotların iyonizasyonu yoluyla oluşturulur.

Bu işlemde su, H+ (asidik su) ve OH- (alkali su) olarak ayrılır. Bu elektroliz ayrıca size alkali sudaki büyük antioksidan içeriği vermekten ve suyun mikro kümelenmesinden sorumludur.

İyonizerden gelen alkali su, içmeniz tavsiye edilen sudur; asidik su ise bitkiler ve dezenfeksiyon için kullanılabilir.

İyonizer Faydaları

İyonizer aracılığı ile ede edilen alkali iyonize suyun olası sağlık yararları şunları içerir:

Alkali su içme suyuna göre daha fazla rehidrasyona yardımcı olan küçük moleküllerden oluştuğu için, normal suya kıyasla daha fazla nemlendirme özelliklerine sahiptir. Bu da düzenli spor yapan ve daha fazla su tüketmeye ihtiyacı olan insanlar için faydalı olabilir.

Bağışıklık sisteminin etkinliğini artırır; zayıf beslenme, stres ve çevresel toksinlerin neden olduğu vücuttaki asitliği nötralize etmeye yardımcı olabilir, böylece enfeksiyon ve hastalık riskleri azalabilir.

İyonizer, sudaki yararlı mineralleri koruduğu için magnezyum ve kalsiyum açısından zengin alkali su üretir bu da kemik sağlığı ve osteoporozu önlemeye yardımcı olabilir.

Alkali sudaki güçlü antioksidanların varlığı, vücutta hücreye zarar veren serbest radikallerin büyümesini önlemeye yardımcı olur. Çalışmalar, alkali su içmenin hastalarda yüksek tansiyon ve yüksek kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Alkali su içmenin en önemli faydalarından biri mide ve gastrointestinal sistemdeki aşırı asidik içeriği azaltarak vücuttaki asitliği nötralize etmesidir. Alkali su, midedeki asitleri nötralize etme yeteneği nedeniyle, mide asiditesi ve ishal gibi mide-bağırsak sorunlarının tedavisi için iyi bir seçimdir.

Biontech İyonizer Teknolojileri

İyonizer nedir makalemize burada son veriyoruz. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizlere iletişim numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sol alttaki butondan da alanında uzman yetkili danışma birimimize hızlıca irtibat kurabilirsiniz.

Biontech su arıtma ve iyonizer endüstrisinde 35 yıllık deneyimi ile, birçok patentli teknoloji ve alkali su iyonizer teknolojileri geliştirmiştir; ürünleri detayları ile incelemek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ForWell

Sağlıklı Yaşam Uzak Değil