Lansmana özel, tüm ürünlerde çok özel indirimler sizi bekliyor

Meyve Suyu Sıkma Rehberi

Neden Meyve Suyu?

Daha önce hiç düzenli olarak meyve suyu içmediyseniz, bunun ne kadar çabuk günlük rutininizin bir parçası haline geldiğine şaşırabilirsiniz. Kullanışlı ve kolay, bir kez başladıktan sonra meyve suyunuz olmadan bir gün geçirmek istemeyeceksiniz!

Meyve suyunu sıkmanın sağlık açısından pek çok faydası vardır, ancak sizin için iyi olan pek çok şeyin aksine aslında çok da keyiflidir!

Mağazadan satın aldığınız bir meyve suyunu aldığınızda tam olarak neyin dahil olduğunu veya meyve suyunun hangi işlemlerden geçtiğini bilemeyebilirsiniz. Buna karşılık, evde meyve suyu sıktığınızda, yalnızca en saf malzemelerin dahil edildiğini ve lezzetli içeceğin meyve suyu sıkma makinesinden dakikalar içinde doğrudan bardağınıza gittiğini bilmenin memnuniyetini yaşarsınız.

İşleme hızı, koruyucular ve diğer yapay bileşenler eklenmeden maksimum dozda besin almanızı sağladığından gerçekten önemlidir. Bir ev tipi meyve sıkacağı, vitamin ve mineral bakımından yüksek olan en besleyici meyve sularını almanın kontrolünü elinize almanıza ve aynı zamanda kesinlikle şahane bir tada sahip olmanıza olanak tanır!

Bir meyve sıkacağı satın almak

Bir meyve sıkacağı satın aldığınızda, istediğiniz zaman kendinize bir bardak meyve suyu yapma olanağına sahip olacaksınız demektir. Parmaklarınızın ucundaki kullanımı kolay ekipmanlarla, sağlıklı kalmak hiç bu kadar kolay ve ekonomik olmamıştı.

Bazı katı meyve sıkacakları diğerlerinden daha üstündür, çünkü kullandıkları işlem meyve suyu ekstraksiyonunu optimize ederken yine de maksimum miktarda vitamin, mineral, antioksidan ve diğer besin maddelerini koruyacak kadar naziktir.

Çiğneme meyve sıkacakları, muhtemelen tüketebileceğiniz en sağlıklı şeylerden biri olan “canlı” meyve suyu olarak bilinen bir şey yaratır. Çiğneme meyve sıkacaklarının bu kadar itibar görmesinin nedeni, soğuk pres mekanizması kullanmalarıdır.

Isı, meyve suyunuzdaki en değerli besinlerden bazılarını yok etmeye başlayabilir, bu nedenle sıkarken ısı üreten herhangi bir meyve sıkacağı, alabildiğiniz kadar meyve suyu alamayacağınız anlamına gelir. Çiğneme meyve sıkacağı içindeki soğuk pres mekanizması, maksimum miktarda besin maddesinin tutulacağı anlamına gelir.

Çiğneme meyve sıkacağı kullanmak, vitaminler ve minerallerin yanı sıra canlı enzimler, antioksidanlar, klorofil ve diğer birçok besin maddesini sindirimi kolay bir biçimde alacağınız anlamına gelir.

Bir meyve sıkacağı satın almayı düşündüğünüzde, bir çiğneme modelini seçmek, alabileceğiniz en güçlü besin dozunu almanızı sağlayacaktır.

Sağlık yararları

Meyve suyunu sıkmanın sağlığa olan faydaları, maksimum sayıda besini elde etmenin en kolay yollarından biri olarak sıkmayı öneren profesyoneller ve beslenme uzmanları arasında iyi bilinmektedir.

Meyve suyu sıkmak, vücudunuza çeşitli şekillerde faydalı ve sağlıklı olan enerji ile yakıt doldurmanız için uygun bir yol sunar. 

Meyve suyu sıkmak, vücudun doğal temizleme sistemini güçlendirmeye yardımcı olmanın yanı sıra, soğuk algınlığı gibi günlük böceklere ve virüslere ve ayrıca kanser gibi daha ciddi hastalıklara karşı koruma sağlar. Kalbiniz ve kardiyovasküler sisteminiz ayrıca artan taze vitamin, mineral ve antioksidan alımından faydalanacaktır.

Meyve suyunun faydaları

Meyve suyunu sıkmanın sağlığa faydaları artık iyi biliniyor ve bu konuyu araştırmak isterseniz, konu hakkında çok şey yazıldığını göreceksiniz.

Bununla birlikte, kendiniz için faydaları keşfetmek için sayfalarca bilimsel araştırma yapmanıza gerek yoktur; Meyve suyunu sıkmaya başladığınızda, faydaları birkaç hafta içinde görmeye başlayacaksınız. 

Meyve suyu sıkmak vücut için o kadar faydalıdır ki, değişikliği yapar yapmaz kendinizi daha enerjik hissedecek ve sağlığınızı çeşitli şekillerde iyileştireceksiniz.

İşte kendi ev yapımı taze meyve suyunuzu içmenin keyfini çıkaracağınız bazı temel faydaların bir özeti. 

Yaşayan bir gıda

Taze ve ısıtılmamış ve mümkün olduğu kadar organik olan meyve ve sebzeler vücut için en güçlü enerji kaynaklarından bazılarıdır.

Meyve ve sebzeleri pişirdiğinizde veya ısıttığınızda, en değerli besinlerin çoğu yok edilir, bu da meyve suyunu sıkarak elde edebileceğiniz faydaların aynısını alamayacağınız anlamına gelir. Dahası, meyve suyu sıkmak sadece düzenli bir vitamin ve mineral dozu sağlamakla kalmaz; aynı zamanda bir dizi “canlı” besin de sunar. 

Sadece evde meyve suyu içmeye başlayarak, yediklerinizde başka herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalmadan, önemli sağlık yararları sağlamak için diyetinize yeterince çiğ gıda katmış olacaksınız. Bu canlı sular, işlenmiş veya ısıtılmış meyve yemekten aynı miktarlarda elde edemeyeceğiniz enzimler, antioksidanlar, klorofil ve diğer faydaları içerir.

Bir süpermarketten meyve suyu satın almak, asla evde ürettiğiniz meyve sularını içmekle aynı değere sahip olmayacaktır. Ambalaj ne kadar parlak ve renkli olursa olsun, ne kadar sağlıklı görünürse görünsün, besin içeriğini kaçınılmaz olarak azaltacak şekilde işlenmiş olacaktır. İşlenmiş meyve suyu, evde kolayca ve ekonomik olarak üretilebilen canlı meyve suyuyla asla kıyaslanamaz.

Lifi ve suyu ayırma

Taze sıkılmış meyve suyu, vücuda anında emilebilen güçlü bir kombinasyon sağlayarak, vücuda anında bir besin verir. 

Bir meyve sıkacağı, tüm lifli maddeleri içeren posayı besin içeren meyve suyundan ayırır. Bu, sadece meyve suyunun sıkıldığı anlamına gelir. Bu önemlidir, çünkü liflerin parçalanması çok daha zordur ve vücudun işlemesi için enerji gerektirir. Sadece vücut, suyu çıkararak kolayca sindirilebilen maksimum miktarda besin alır. 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve hastalıkları ortadan kaldırmak

Her bir bardak taze meyve suyu, vitaminler, klorofil, mineraller, canlı enzimler ve bir dizi diğer bitkisel besinler dahil olmak üzere besinlerle doludur. Bu kombinasyon, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olma ve hastalığa karşı mükemmel koruma sağlama açısından paha biçilmezdir.

Soğuk algınlığından şikayetçiyseniz veya bitkin hissediyorsanız, diyetinizin düzenli bir parçası olarak meyve sularını tüketmek çok gerçek bir fark yaratabilir.

Bu güçlü kokteylin yanı sıra, meyve suyu aynı zamanda kalp hastalığını, yaşlanmayı ve kanseri önlemede rol oynayan antioksidanlarla ağzına kadar doludur.

Meyve suyu sıkma, vücudu tamamen doğal ve istilacı olmayan bir şekilde güçlendirmenin ve beslemenin bir yolunu sağlar ve birçok kişi tarafından büyük etki için kullanılan bir yöntemdir.

Diyet ve detoks

İnce, sağlıklı ve formda olmak, çoğu insanın arzuladığı, ancak yanlış bir şekilde bunun zor olması gerektiğini varsaydığı bir şeydir. Diyetinizi meyve suyu içerecek şekilde değiştirerek, çok kolay bir şekilde detoks yapmak, kilo kaybına katkıda bulunmak ve bireyleri yenilenmiş, gençleşmiş ve enerji dolu hissetmek mümkündür.

Herkes için uygun

Taze meyve suyunun gerçekten harika yanı, çocuklar dahil tüm aile için uygun olmasıdır. Aslında meyve suyu sıkmak, çocuklara çiğ sebze yedirmenin en kolay yollarından biri olabilir!

Çocuklar genellikle, özellikle parlak renkli olanlar olmak üzere, meyve suyunun yapılmasına yardımcı olmaktan hoşlanırlar ve sebze sularının ne kadar tatlı olduğunu keşfetmeleri onlar için şaşırtıcı olabilir.

Bir meyve sıkacağı ve bir blender arasında seçim yapma

Daha zinde olmak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, düzenli olarak yeterli miktarda vitamin, mineral, antioksidan ve diğer besinleri aldığınızdan emin olmanız gerekir.

Herkes meyve ve sebzelerin çok önemli olduğunu bilir, ancak sağlığınızda gerçekten bir fark yaratmak için yeterli besinleri almak için gerektiği kadar tüketmek zor olabilir.

İşte bu noktada meyve sıkacakları ve karıştırıcılar yardımcı olabilir. Meyveyi hamur haline getirerek ve presleyerek, oldukça besleyici içecekleri çok daha erişilebilir bir biçimde sunabilirler.

Ancak, karıştırıcılar ve meyve sıkacakları arasındaki ve hangisinin satın alınacağı arasındaki temel farkları herkes anlamıyor. Her ikisi de daha fazla meyve ve sebze tüketmenin kolay ve rahat bir yolunu sunar, ancak işlevleri şaşırtıcı derecede farklıdır.

Özetle, karıştırıcılar smoothie üretir ve meyve sıkacakları meyve suyu üretir. İşte ikisinin nasıl karşılaştırıldığına bir göz atın.

Meyve sıkacağı

Hem meyve hem de sebzeler, lif ve posayı geride bırakırken tüm sıvıyı çıkarmak için sıkıldıkları ve preslendikleri bir meyve sıkacağı içinde işlenebilir. Santrifüjlü, çiğnemeli ve ikiz modeller gibi farklı meyve sıkacağı türleri vardır.

Meyvede bulunan tüm iyilikler, güçlü bir destek için vücut tarafından anında emilebilen besleyici meyve suyunda bulunabilir. Smoothie’lerin aksine, vücudun lifi sindirilebilir bir forma dönüştürmek için çok büyük miktarda enerji harcamasına gerek yoktur. Bu, meyve suyunun hızlı bir şekilde besin enjeksiyonu almanın en etkili yollarından biri olduğu anlamına gelir.

Bir meyve suyu içtiğinizde, çözünmeyen lif olmadığı için besinler hızlı ve kolay bir şekilde emilebilir. Bu, taze sıkılmış meyve suyunun oldukça konsantre bir besin formu olduğu ve sindirimi çok kolay olduğu için daha fazlasını emebileceğiniz anlamına gelir.

Meyve suyundaki besinler vücuda çok hızlı bir şekilde girebilir ve bu da ihtiyaç duyduğunuzda hızla salınmalarını sağlar. Ve sadece suyu çıkarıldığı ve posası olmadığı için, çok daha fazla miktarda meyve ve sebzeyi şişkinlik veya tokluk olmadan daha kolay tüketmek mümkündür. Alımını artırmak isteyen herkes için bu büyük bir avantaj.

Meyve suyu sıkmanın tek istisnası, genellikle suyu sıkılamayan avokado ve muzlardır. 

Karıştırıcı

Bir blender genellikle bir meyve sıkacağı ile karıştırılır, ancak aynı tür yiyecekleri işliyor olsa da çok farklı bir son ürün sağlar.

Meyve ve sebzeler karıştırılabilir, ancak bir meyve suyunun aksine, her şey birlikte ezilir. Bu, nihai ürünün sadece meyve suyu değil, aynı zamanda lif ve posa da içerecek, çok daha yoğun ve genellikle smoothie olarak bilinen bir içecek yaratacağı anlamına gelir. Bir blender ile atık ürün olmaz; İçine koyduğunuz her şey, bir smoothie içeceği oluşturmak için toz haline getirilir.

Bir smoothie aynı zamanda çözünmez lif içerdiğinden, vücudun besinleri serbest bırakmak için bileşenleri parçalaması çok daha uzun sürer, bu da enerjinin yavaş salınım olduğu anlamına gelir. Besinleri almanın en etkili yolu da değildir çünkü vücut, gerekli olanı sindirmek için çok daha fazla çalışmak zorundadır.

Bir smoothie, bir meyve suyundan çok daha kalındır ve posa içerdiğinden, meyve suyu da çok daha hacimlidir. Bu, her bardakta aynı miktarda meyve ve sebze tüketmeyeceğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, bir smoothie’nin sadece besinlerden başka faydaları da vardır. Lif, sindirim sisteminin hareket etmesine yardımcı olduğu için diyetin çok önemli bir parçasıdır. Daha da besleyici bir içecek oluşturmak için bir smoothie’ye tohumlar, yağlar veya diğer süper yiyecekleri eklemek de mümkündür.

Ne seçmeli?

Hem meyve sularının hem de smoothie’lerin pek çok faydası vardır ve her ikisi de pek çok besin sunar. Nihayetinde ne seçeceğiniz, kişisel tercihlerinize ve güçlü besinlerle dolu bir meyve suyu mu yoksa daha tok tutan, lif açısından zengin bir smoothie mi istediğinize bağlıdır.

Buğday çimi sıkma

Meyve ve sebzelerin suyunu sıkmanın yanı sıra, yapraklı yeşilliklerden, özellikle buğday çiminden bazı hayati besinleri elde etmek mümkündür, ancak bunların işlenmesi o kadar kolay değildir. Buğday çimi ve yapraklı yeşilliklerin suyunu sıkmak için, daha narin yaprakların suyunu çıkarabilen bir meyve sıkacağınıza ihtiyacınız olacak.

Buğday çiminin suyunu sıkmak için neden ekstra çaba sarf etmeye değer olduğuna ve bunun için neye ihtiyaç duyacağınıza daha yakından bir göz atın.

Buğday çimi nedir?

Standart çim çimine çok benzeyebileceğinden, buğday çimini tek başına görerek tanımlamak çok zordur. Bununla birlikte, onu meyve suyu sıkmak için son derece değerli kılan birçok farklı özelliği vardır. 

Bütün çekirdekten yetiştirilen, buğday çimi üreten buğday tohumudur. Normalde bahçecilikle uğraşanlar için bile yetiştirilmesi son derece kolay ve aynı zamanda çok ekonomiktir.

Buğday çimi, tüm otlar arasında en besleyici olarak bilinir, bu da onu yüksek vitamin ve mineral içeriği nedeniyle meyve suyu sıkmak için mükemmel kılar. Arındırıcı güçlü besinler içeren buğday çimi, diğer kaynaklara kıyasla istisnai düzeyde klorofil içerir.

Beslenme

Yapraklı yeşillikler evrensel olarak üstün besin maddeleri olarak kabul edilir ve meyve sıkma işleminin çok önemli bir bileşenidir. Normal meyve ve sebzelerin yanı sıra buğday çimi, son derece zengin içeriği nedeniyle ekstra bir boyut katıyor.

Buğday çiminin, potasyum, demir, kükürt, magnezyum, kalsiyum, fosfor, kobalt, çinko ve sodyum ile birlikte herhangi bir gıdada bulunabilen en yüksek A ve C Vitaminlerinden bazılarını içeren şifa için özellikle yararlı olduğuna inanılmaktadır.

Buğday çimi içindeki B17 içeriği, kanserli mutasyonları yok ederek vücut hücrelerinin korunmasına yardımcı olur. Klorofil seviyesi de son derece faydalıdır, yutulan toksinleri nötralize etmeye ve bakteri üremesini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Buğday çiminin ayrıca karaciğeri arındırmaya, sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olduğu ve kandaki oksijen taşıma kapasitesini artırdığı gösterilmiştir.

Nasıl tüketilir?

Buğday çimi öylece alınıp büyük miktarlarda tüketilebilen bir madde değildir, yalnızca işlenmesi kolay olmadığı için değil, aynı zamanda aşırı potansiyeli nedeniyle de. Buğday çimi o kadar güçlü bir maddedir ki, sisteminizin uyum sağlamasına izin vermek için onu yavaşça tanıtmanız iyi bir fikirdir. 

Buğday çimini tüketmenin en kolay yolu suyu sıkmaktır, ancak ilk başta çok fazla içmemek önemlidir. Alışkın olmadığınızda çok fazla almak mide bulantısına, baş dönmesine ve baş dönmesine neden olabilir. Bu etkiler, bu masum görünen çimin gücünün sadece bir kanıtıdır.

Buğday çimini ilk kez sıkmaya başladığınızda, alımınızı bir onstan fazla olmayacak şekilde sınırlamak ve vücudunuz buna alıştıkça kademeli olarak artırmak iyi bir fikirdir. Alımınızın oranı ve derecesi, buğday çimine ne kadar çabuk alıştığınıza ve ayrıca onu belirli bir hastalığı tedavi etmek için alıp almadığınıza bağlı olacaktır.

Hurom meyve sıkacağı ile taze meyve suyuna buğday çimi eklemek için en iyi makinelerden biridir. Ekonomik olmasının yanı sıra orijinal buğday çimi sıkacaklarından biridir ve piyasadaki en iyi performans gösteren modellerdendir. Buğday çiminden maksimum miktarda meyve suyu çıkaran Samson, meyve ve sebzelerinizi de sıkarak lezzetli ve besleyici bir suyu hızlı ve kolay bir şekilde üretebildiği için işlemi kolaylaştırır.

Buğday çimi – faydaları

Meyve ve sebzelerin suyunu çıkarmak biraz daha fazla çaba gerektirse de, suyunuza buğday çimi eklemek gerçek sağlık yararları sağlayabilir.

Buğday çimi gibi yapraklı yeşillikleri işleyebilen bir meyve sıkacağına ihtiyacınız olacak; bu, taze buğday çimi suyu içme sürecini hızlı ve kolay hale getirir. 

Buğday çimi o kadar güçlü bir bileşendir ki, onu diyetinize yavaş yavaş sokmanız önemlidir, çünkü çok fazla ve çok hızlı içmek yan etkilere neden olabilir. Ancak küçük miktarlarla başlamak ve miktarı kademeli olarak artırmak gerçekten inanılmaz faydalar sağlayabilir. 

İşte buğday çiminin neden herkes için en faydalı meyve sularından biri olduğuna bir göz atın. 

Buğday çiminin genel faydaları

Buğday çimini taze suyu ile tüketmek, içerdiği zengin besin maddelerine ulaşmanın şüphesiz en iyi yoludur.

Buğday çimi, genellikle bitki yetiştirmekte başarılı olamayanlar için bile son derece kolay ve ekonomiktir. Yatak odasında başınızın yakınına bir buğday çimi tepsisi yerleştirmek, iyi uyku düzenini geliştirmeye ve uykusuzluğu hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunun nedeni, buğday çiminin havadaki oksijen kalitesini iyileştirmesi ve aynı zamanda negatif iyonları teşvik etmesine yardımcı olması ve her ikisinin de daha derin uyumanıza yardımcı olmasıdır.

Deri

Buğday çimi vücut için son derece iyi olduğu gibi cilt için de oldukça faydalıdır.

Topikal olarak uygulanan buğday çimi, iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olabilir ve ayrıca ısırıkları, kızarıklıkları, yanıkları ve sıyrıkları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Buğday çimi içten alındığında, sarkan cildi iyileştirmeye ve gevşek bölgeleri sıkılaştırmaya yardımcı olarak gerçek bir güzellik yardımcısı olabilir. Ayrıca buğday çimi, yaşlanma sürecini durdurabilir ve kanı temizleyerek hücrelerin gençleşmesine yardımcı olabilir.

Cilt vücuttaki en büyük organdır ve stres veya yetersiz beslenme belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biridir. Basitçe buğday çimi tüketerek cildinizin daha parlak olmasına yardımcı olacaksınız çünkü genel sağlığınız daha iyi olacaktır.

Vücut

Buğday çiminin çok sayıda faydası vardır, ancak yalnızca bir güzellik yardımcısı veya topikal bir uygulama olarak kullanılmaz.

Düzenli olarak bir meyve suyu olarak içildiğinde, buğday çimi daha iyi hissetmenize ve genel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek bir dizi yaygın fayda sağlayabilir. 

Kan ve dolaşım sistemi, yolları temizlemenin yanı sıra yolları genişletme etkisine sahip olan buğday çimi alımıyla büyük ölçüde desteklenir. Bu sadece kan sistemini toksinlerden arındırmakla kalmaz, aynı zamanda kan basıncını da düşürür ve böylece kardiyovasküler hastalıklara karşı bir dereceye kadar koruma sağlayabilir.

Buğday çimi ayrıca kan akışı üzerinde herhangi bir aşırı asitliği düzeltebilen ve dengeyi geri kazandıran alkali bir etkiye sahiptir.

Vücudun başka yerlerinde buğday çimi, karaciğeri detoksifiye etmeye ve kanserli hücreleri uzaklaştırmak için hedeflemeye yardımcı olabilir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, buğday çimi suyunun istenmeyen kanser hücrelerini yok etme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip olduğunu ve vücudun tümörlerle savaşmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu konuda bu kadar özel olan şey, buğday çiminin bazı daha geleneksel ilaçların aksine, kanserli hücreleri seçici olarak yok edebilmesi, sağlıklı hücreleri sağlam bırakması ve ayrıca toksik yan etkilerin hiçbirine sahip olmamasıdır.

Buğday çimi – kendi bitkinizi nasıl yetiştirirsiniz?

Buğday çimi, suyu sıkıldığında çok miktarda değerli besin sağlayabilen son derece güçlü bir yeşil türüdür.

Doğal olarak bulunan en yüksek vitamin ve mineral seviyelerine sahip buğday çimi, güçlü bir besin kaynağıdır, ancak evde yetiştirilmesi de çok kolay olma avantajına sahiptir. 

 

Hafta sonu için hızlı meyve suyu 

Vücudumuzu hafife almak çok kolay, ancak her gün çok fazla strese katlanmak zorunda kalıyorlar, bizi iyi beslemek ve zinde ve iyi hissetmek için çok çalışıyorlar.

Özellikle sindirim sistemimiz, özellikle çok fazla işlem gerektirebilen modern diyetle çok fazla baskı altına alınabilir. Tüm bunlar boyunca, vücudumuza büyük taleplerde bulunmaya devam ediyoruz, gerektiği gibi çalışmasını ve düzgün çalışmasını bekliyoruz. 

Meyve suyu orucu, vücudunuza, özellikle de sindirim sistemine bir mola vermenin, ona dinlenme, arınma ve kendini yenileme şansı vermenin harika bir yoludur.

Bir meyve suyunu hızlı bir şekilde geçmek, daha az halsiz hissetmenize, enerji seviyelerinizi iyileştirmenize ve içten dışa parlamanıza yardımcı olabilir.

Daha önce hiç meyve suyu orucu yaşamadıysanız, bilmeniz gerekenler burada.

Yararlı ipuçları ve püf noktaları

Meyve suyu orucu vücudunuzu temizlemenin ve yenilenmiş ve tazelenmiş hissederek dışarı çıkmanın harika bir yolu olsa da buna alışmak biraz zaman alabilir. Aşağıdaki ipuçları, ne bekleyeceğinizi ve olağan tuzaklardan nasıl kaçınacağınızı açıklamaya yardımcı olacaktır.

Her zaman kolay olmayacak

Birkaç kez bir meyve suyu orucu yaptıktan sonra, sürecin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz, ancak bu ilk kez yaptığınızda, sonuna kadar gitmek oldukça fazla irade gerektirebilir. 

Bunu ne kadar yapmak isterseniz isteyin, ayartmaya direnmek için ciddi bir öz disipline ve bağlılığa ihtiyacınız olacak. Ancak zamanı çok dikkatli seçerek kendinize yardımcı olabilirsiniz. Çok sayıda sosyal etkileşimin olduğu bir hafta sonu seçmeyin, sonunda kendinizi yememeniz gereken yiyeceklerle çevrili bulabilir ve ayrıca kendinizi biraz daha yorgun hissedebilirsiniz. 

Büyük bir planın olmadığı, güzel ve sakin geçmesi muhtemel bir hafta sonu seçin, böylece zamanınızı rahatlamaya ve evde hazır bulunduracağınız bol bol lezzetli meyve sularını içmeye ayırabilirsiniz.

Bu da bizi düzgün bir şekilde bir sonraki noktaya getiriyor…. 

Önceden hazırlamak

Açlık sancılarını bastırmak için biraz meyve suyu içmeyi beklemek ve ardından dolapta ihtiyacın olan şeyin olmadığını fark etmekten daha kötü bir şey yoktur.

Oruçluyken bir alışveriş gezisi çok kötü bir fikirdir ve öz disiplininizi ciddi şekilde test edecektir. Süpermarkete önceden uğramak ve malzemelerinizi hazırladığınızdan emin olmak çok daha iyi bir fikir.

Nasıl hissedebilirsin

Harika yola o kadar çok odaklanılır ki, meyve suyu orucunuz bittiğinde hissedeceğiniz şey devam ederken ne bekleyeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Vücudunuz kendini temizlerken şişkinlik, ishal, gaz, terleme ve baş ağrısı gibi bazı belirtiler yaşayabilirsiniz.

Yukarıdakilerden bazılarını yaşamanız son derece normal olsa da, belirtileriniz aşırı hale gelirse doktorunuzla konuşmalısınız. Hamileyseniz, hastaysanız veya herhangi bir tedavi veya ilaç kullanıyorsanız, önce doktorunuzdan onay almadan meyve suyu orucuna başlamamalısınız.

Hafta sonu boyunca bol bol su için ve rahatlatıcı banyolar, bolca sessizlik ve belki de kısa bir yürüyüşle kendinizi şımartın. Hatta kendinize bir masaj yaptırabilirsiniz. Ağır bir şekilde egzersiz yapmayı denemeyin; meyve suyu hızlı sırasında sakin ol. 

Denemek için bazı meyve suları

Kahvaltılık meyve suları doğal enerjiyle dolu olmalı ve vücudu temizlemeye yardımcı olmalıdır. Örnek tarifler şunları içerir: 

Havuç ve Elma Karışımı

 • 1 elma
 • 4 havuç

kavun ve elma karışımı

 • 3 elma, yeşil (Granny Smiths gibi)
 • 2 iri dilim kavun
 • 1 avuç taze nane yaprağı

Sabah ortası suyunuz, bir temizleyici ve detoksla birlikte başka bir enerji artırıcı karışım olmalıdır. Deneyin:

Pancar Takviyesi

 • 3 havuç
 • 2 pancar
 • 1 portakal
 • 1 elma
 • 2 sap kereviz
 • Zencefil kökü dilimi, yakl. 1cm kalınlık 

Öğle yemeği suyunuz, sindiriminizi iyileştirmeye ve cildinizi güçlendirmeye odaklanmalıdır. Enerji artırıcı meyve suları eklemeyin; bu, vücudunuzun öğleden sonra dinlenmesini sağlayacaktır.

süper yeşil

 • Brokoli (8 mızrak)
 • Maydanoz (1 demet)
 • 3 elma, yeşil

Günün son yemeği olan akşam yemeği, içtiğiniz diğer meyve sularından daha fazla doku sağlayan, cildi, sindirimi ve bağışıklık sistemini güçlendiren, temizleyen ve aynı zamanda bir miktar enerji sağlayan çok yönlü iyi bir meyve suyu olmalıdır. , örneğin:

Yeşil Waldorf 

 • 5 büyük lahana yaprağı
 • 2 elma (Cox veya Braeburn)
 • 2 sap kereviz
 • 1 tatlı kaşığı keten tohumu (keten tohumu) yağı

Hamilelik – meyve suyu sıkma rehberi

Hamilelik, vücut üzerinde inanılmaz derecede zor bir iştir; küçük bir hayat daha büyütmek çok fazla enerji gerektirir ve çok fazla besin gerektirir.

Anne olarak, alımınız yeterli değilse acı çekecek olan vücudunuzdur; Besinler önce bebeğe yönlendirilecek ve kendinizi bitkin ve bitkin hissetmenize neden olacaktır.

Hamilelik sırasında bol miktarda besin içeren iyi bir diyete sahip olmak özellikle önemlidir ve bunu başarmanın bariz yolu meyve suyu sıkmaktır. Mide bulantısı ve rahatsızlıktan muzdarip olanlar ve yiyecekleri aşağıda tutmak için mücadele edenler, meyve suyunun sindiriminin daha kolay olduğunu görebilir.

Ancak bazı yapılması ve yapılmaması gerekenler vardır; İşte hamilelik sırasında meyve suyunun nasıl içileceğine bir bakış.

Mide ekşimesi, mide bulantısı ve kusma

Hamileliğiniz sırasında hastalık çekiyorsanız, herhangi bir yiyecek düşüncesi çekici gelmeyebilir, ancak meyve suyu sıkmak bu sorunun yanıtını verebilir.

Bütün gıdalardan daha kolay sindirilen meyve suyu, size kaçırdığınız bazı değerli besinleri sağlayabilir. Ve düşük kan şekeri semptomlara katkıda bulunabileceğinden, besin alımınızı artırarak hastalığınızın da hafiflediğini görebilirsiniz.

Ayrıca meyve sularınıza zencefil de ekleyebilirsiniz; Zencefil, hastalık ve mide bulantısından kurtulmaya yardımcı olduğu için ünlüdür. Zencefili sıkmak, onu hızlı bir şekilde tüketmenin kolay bir yoludur. 

Aşağıdakiler, mide ekşimesi için mükemmel bir meyve suyu sıkma ilacıdır:

 • yarım ananas
 • 1 iri dilim beyaz lahana
 • Zencefil kökü – 1 inç
 • taze nane – küçük demet 

Organik ürünler kullanın

Hamilelik sırasında en saf malzemeleri kullanmak önemlidir çünkü toksinler doğmamış bebeğe zararlı olabilir. 

Evde meyve suyu sıkmak idealdir çünkü hem daha ekonomik hem de kullandığınız ürünün türü ve kalitesi üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Mümkün olan her yerde organik ürünler kullanmaya çalışın; bu, meyve ve sebzelerin büyümeleri sırasında potansiyel olarak zararlı herhangi bir toksine veya böcek ilacına maruz kalmayacağı anlamına gelir.

Düzenli olarak meyve suyu

Besin içeriğinizi artırmak ile fazladan fazla kalori almamak arasında doğru dengeyi kurmak zor olabilir, ancak meyve suyu sıkmak bu ikilemi çözmeye yardımcı olabilir. 

Çilek, turunçgiller, kırmızı biber ve brokoliyi sıkarak A ve C vitamini alımınızı kolayca artırabilirsiniz. Pancar, brokoli ve yapraklı yeşillikleri sıkarak folik asit tüketiminizi doğal olarak artırmak da kolaydır. İkincisi ayrıca demir alımına yardımcı olacaktır.

hızlı meyve suyu

Meyve suyu orucu, detoks için harika bir yol olsa da, hamilelik bunu yapmak için doğru zaman değil. Kendinizi ne kadar iyi ve enerji dolu hissederseniz hissedin (eğer şanslıysanız!), devam etmek için tüm kalorilerinize ihtiyacınız vardır. Meyve suyu orucu kendinizi son derece rahatsız hissetmenize neden olabilir ve ne kadar formda olursanız olun hamileliğin hiçbir aşamasında önerilmemektedir.

Hamilelik sırasında meyve suyu orucu yapmamanın diğer bir nedeni de, vücudunuzun herhangi bir toksini ortadan kaldırmak için kan dolaşımına salmasıdır. Bu, anne karnında büyüyen bir bebek için ideal durumu yaratmaz ve aslında zararlı olabilir.

Mağazadan satın alınan meyve suları

Nasıl işlendiğini ve kullanılan ürünün kalitesini tam olarak bilmiyorsanız, mağazadan satın alınan pastörize edilmemiş meyve suları konusunda son derece dikkatli olmalısınız.

Evde meyve suyu sıkmak çok daha iyi bir seçenektir çünkü yalnızca yüksek kaliteli meyve, sebze ve yapraklı yeşilliklerin kullanıldığını ve bunların küf veya diğer toksinleri ortadan kaldırmak için uygun şekilde saklandığını bilmenin güvencesine sahip olacaksınız. 

ForWell

Sağlıklı Yaşam Uzak Değil